Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Premiery motoryzacyjne 2022

| | Komentarze:

Idealny czas na podsumowanie i wybranie najciekawszych naszym zdaniem premier motoryzacyjnych, które mieliśmy okazję podziwiać w minionym 2022 roku.
Jako pasjonaci motoryzacji z ciekawością obserwujemy rynek samochodów i z niecierpliwością czekamy na nowe propozycje modeli marek premium, które z czasem pojawią się również w naszych serwisach AUTOREDUTA. W przerwach od pracy często dyskutujemy między sobą i wymieniamy się spostrzeżeniami na temat poszczególnych aut. W poniższym wpisie przybliżymy Wam premiery motoryzacyjne 2022 roku, które najbardziej nam się spodobały.


BMW iX M60


Nowe, elektryczne BMW iX M60 to luksusowy SUV, który został zaprojektowany z myślą o wyjątkowej mocy i wydajności. Napędzany jest przez silniki elektryczne o łącznej mocy 619 KM i momencie obrotowym aż 1100Nm, co pozwala mu rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 250km/h. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z ogromnym, 2,5 tonowym SUV'em, jest to doskonały wynik! Oprócz tego, samochód posiada zasięg ponad 550 km na jednym ładowaniu, co przełąmuje dotychczasowe przeświadczenie o krótkim zasięgu elektrycznych aut. Wewnątrz BMW znajdziemy najwyższej jakości materiały, wśród których znalazły się nawet kryształowe przyciski i wykończenia. BMW iX M60 to połączenie luksusu, mocy i nowoczesności, które sprawia, że jest to jeden z najbardziej przełomowych elektrycznych samochodów dostępnych obecnie na rynku.

 

Mercedes-AMG SL


Przed najnowsza osłoną SL'a zostało postawione nie lada wyzwanie, bowiem w gamie modelowej Mercedesa, prócz bycia następcą poprzedniej generacji, ma on również za zadanie wypełnić lukę po klasie S w wersji Coupe, która nie będzie już dłużej produkowana. Auto występuje w trzech wersjach silnikowych, o mocach od 381km do 585km, gdzie najmocniejsza nosi kultowy emblemat 63AMG i wyposażona jest w genialną 4-litrową V8-kę. Niestety w najnowszej generacji modelu nie doczekamy się silnika V12. Co ciekawe, jest to pierwszy SL w całości stworzony przez dywizję AMG. Wewnątrz auta znajdziemy zaawansowany system multimedialny z ogromnym wyświetlaczem znanym z klasy S lub C i najnowszą wersje systemu MBUX.

 

BMW 7


Kolejną premierą, która zwróciła naszą uwagę jest najnowsze BMW serii 7. Podobnie jak w przypadku innych, nowych modeli BMW, auto zaskakuje kontrowersyjną stylistyką, która znajduje zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Pomijając znaczące zmiany wizualne w obrębie karoserii, auto prezentuje zupełnie przemodelowane wnętrze, które wypełnione jest rozwiązaniami dotąd niedostępnymi w innych autach. W środku możemy znaleźć ekran 8K o przekątnej 31,3 cala, który stworzony jest specjalnie dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie, dynamiczny dach Sky Lounge, który prócz funkcji standardowego okna panoramicznego zachwyca dynamicznym podświetleniem współgrającym z ambientowym podświetleniem wnętrza, czy zakrzywiony ekran na desce rozdzielczej, który zastępuje standardowe zegary.

 

Lotus Eletre


Tym modelem Lotus "wyszedł ze swojej strefy komfortu", która do tej pory oznaczała niewielkie, ultra-lekkie coupe i roadstery. Eletre to SUV o napędzie elektrycznym, który mierzy aż 510,3 cm długości i 163 cm wysokości. Zestawiając nowy model z kultowym Lotusem Elise lub Evora zobaczymy, że auto jest ogromne. Mimo to wygląda bardzo dobrze i przywołuje na myśl niezwykle agresynego Urusa od Lamborghini. Eletre ma też dodatkową parę bocznych drzwi, co w przypadku produkcyjnych Lotusów nie jest oczywiste. Najmocniejsza z odmian rozwija aż 905 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,95 s.

 

Range Rover


Ulubieniec żon piłkarzy i celebrytów powraca w najnowszej, jeszcze bardziej efektwnej i dopracowanej odsłonie! Nowy Range Rover skonstruowany jest na modułowej platformie Jaguara i Land Rovera MLA-Flex, dzięki czemu może być lżejszy i sztywniejszy, a w rezultacie wykazać się ma lepszymi właściwościami jezdnymi niż poprzednik. Tak jak w poprzedniej generacji dostępne będą dwie wersje nadwozia – standardowa i długa (LWB), o długościach odpowiednio 5,05 i 5,25 m – o 5 cm większych niż poprzednik, jednak nowością jest możliwość zamówienia auta z wnętrzem pozwalającym na transport 7 osób. Najnowszy Range pozostaje wierny swojej tradycji oferując szeroką gamę mocnych silników spalinowych, wśród których króluje wersja V8 o mocy aż 530KM. Bezemisyjny Range Rover z napędem elektrycznym zapowiadany jest na 2024 rok. Zarówno wnętrze jak i karoseria najnowszego Range'a przesła znaczące zmiany. Cały środek auta prócz panelu klimatyzacji i przycisków na kierwonicy jest już zdygitalizowany – za kierownicą znajdziemy cyfrowy kokpit o przekątnej 13,7 cala, pośrodku ekran dotykowy o przekątnej 13,1 cala do obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego. To nie koniec cyfrowych atrakcji – pasażerowie siedzący w drugim rzędzie mają do dyspozycji kolejne dwa 11,4-calowe ekrany dotykowe zainstalowane w zagłówkach przednich foteli.Poza możliwością sterowania funkcjami auta dotykiem, nowy Range Rover reaguje także na komendy głosowe. Korzysta przy tym z amazonowskiej Alexy. Ze smartfonem auto łączy się bezprzewodowo za pomocą Apple Car Play i Android Auto.

Masz jakikolwiek problem ze swoim samochodem? Odwiedź Autoreduta - serwis aut premium dla wymagających. Wśród naszych usług znajdziesz nie tylko usługi serwisowe skierowane dla samochodów luksusowych, ale także likwidację szkód komunikacyjnych, możliwość ubezpieczenia swojego auta na miarę Twoich potrzeb, Auto SPA, a także sprzedaż i odkup pojazdów. Zapraszamy.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora